hff
11 فروردین 1402 - 12:48

ثبت بیش از 800 هزار بازدید کننده از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان مرکزی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: در ایام ستاد اجرایی خدمات سفر مجموعا 800 هزار بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان مرکزی ثبت و در این بین شهرستان محلات بیشترین تعداد بازدید از جاذبه را به خود اختصاص داده است.

حسن حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: از ۱۶ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۰ فروردین ۱۴۰۲، مجموعا ۸۰۰ هزار بازدید از جاذبه‌های گردشگری استان مرکزی به ثبت رسیده است.

وی افزود: این آمار مربوط به مجموع بازدید از جاذبه‌های تاریخی، تفریحی، مراکز صنایع‌دستی، موزه‌ها، جاذبه‌های طبیعی، دست ساز و مذهبی بوده و از جاذبه‌های طبیعی استان و تاریخی استان استقبال صورت گرفته است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی بیان کرد: در بین 12 شهرستان استان، به ترتیب شهرستان محلات با عدد 180 هزار نفر بازدیدکننده بیشترین، شهرستان اراک و شهرستان خمین بعد از آن بیشترین میزان بازدید از جاذبه‌های گردشگری را به ثبت رسانده‌اند.

حسینی ادامه داد: همچنین در ایام مذکور به منظور بررسی ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و مسافران 398 بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان صورت گرفته است.

وی یادآور شد: در این ایام بیش از 21 میلیون خودرو از محورهای استان تردد کرده‌اند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی  گفت: بر اساس آمار روزانه رسیده  5496 ماموریت اعزامی اورژانس و تعداد 53 عملیات امدادی هلال احمر از شروع فعالیت ستاد نوروزی انجام شده است.

پایان پیام

منبع: فارس
شناسه خبر: 1119228