hff
10 فروردین 1402 - 19:42

طرح پیشنهادی عفاف و حجاب به شورای عالی کشور ارسال می‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح عفاف و حجاب در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار دارد و پس از تعطیلات طرح پیشنهادی به شورای عالی کشور ارسال می‌شود تا مدلی آرامش‌بخش اتخاذ شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، غلامرضا منتظری امروز در نشست هم‌اندیشی با فعالان و مدیران رسانه‌ای استان گلستان، اظهار داشت: در کمیسسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره عفاف و حجاب تصمیم گیری‌‌های انجام شده که پس از تعطیلات این مصوبات به شورای عالی کشور برای تصمیم گیری نهایی و اجرا ارسال می‌شود.

وی افزود: درباره عفاف و حجاب قرار شد در شورای انقلاب فرهنگی و کمیسیون تبادل نظر شود و بر اساس آرامش جامعه و نه بر مبنای احساس تصمیم گیری شود و کارهای درست واساسی صورت گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 27 دستگاه متولی مسیله عفاف و حجاب هستند، تصریح کرد: باید تصمیم‌گیری‌ها براساس مصلحت جامعه اجرا کند، طرح پیشنهادی را به شورای عالی فرستادیم تا مدل آرامش بخش خروجی آن باشد و محور کار بر اساس محرومیت های اجتماعی است و بنا نیست برخورد فیزیکی انجام شود دوربین ها تخلفات را ثبت می کنند و تذکر و جریمه و محرومیت انجام شود و وزیر کشور قول داده که زیرساخت ها را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: قرار شد هر فصل یک بار دور هم بنشینم اهداف برنامه ریزی شود و جنس نشست ها خبری باشد و  از این هم اندیشی به یک مدل نجات بخش اقتصادی دست یابیم آسایش و آرامش در جامعه شکل بگیرد.

منتظری درباره تحقق شعار سال هم گفت: توجه جدی به بخش خصوصی با توجه به موارد  قانون اساسی و تاکید رهبری باید جدی گرفته شود تاکنون بخش خصوصی را جدی نگرفتیم و در حد شعار بوده ایم، چرا که توجه به این بخش می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

 نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: بخش دولت بودجه آن محدود است ولی بخش خصوصی دستش باز است پس بخش خصوصی باید نقش آفرینی باشد در کنار آن باید چتر حمایتی دولت باز باشد و احساس آرامش کند و احساس امنیت تامین سرمایه در بین سرمایه گذاران باید شکل بگیرد.

 ‏منتظری تصریح کرد: متاسفانه در استان گلستان سرمایه گریزی وجود دارد و صدور مجوزها مشکل اساسی آن است و پنجره واحد در استان گلستان در حد شعار است.

وی با بیان اینکه پیشنهادم این است که یک روز در هفته وقت بگذاریم برای صدور مجوزها و در کنار آن زیرساخت های بخش تولید را تقویت کنیم امسال منطقه آزاد که امسال کلید می‌خورد می‌تواند به این بخش کمک کند پس رفع موانع تولید بسیار مفید است و درصدر این موانع مجوزها است.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:نیاز به کارگروهی برای رصد شعار سال و دستگاه های اقتصادی و تولیدی داریم تا دستگاه ها برنامه های عملی چهار سال خود  را به کارگروه ارایه دهند و ماهی یک بار کارگروه آنها را پیگیری کند.

منتظری با اشاره به اینکه در کمیسیون فرهنگی طرح تصویب اقتصاد فرهنگ و حمایت از صنایع خلاق را مصوب کرده ایم تاکید کرد: دستگاه‌های  فرهنگی رسانه‌ای درصدر هستند کلیات تصویب شده و بعد از تعطیلات تبدیل به قانون شود، همچنین ساختار نهاد کتابخانه های عمومی است کلیاتش تصویب شده امیدواریم در سال پیش رو تبدیل به قانون شود.

وی ادامه داد: تقویت نظام جامع باشگاه داری در ایران به شکل قانون در حال مصوب و تبدیل به قانون شدن است، همچنین تدوین قانون اداره سازمان صدا و سیما است در دست بررسی است وتلاش شده تکلیف آن مشخص شود.

منتظری  افزود: طرح پتروشیمی و منطقه آزاد اینچه‌‌برون و احیای خلیج گرگان آرزو استان است که باید با مطالبه گری شما این طرح ها در توجه دولت قرار گیرد تا محقق شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین از تجاری شدن راه آهن گرگان خبر داد و افزود :امیدواریم این مهم محقق شود تا به درآمد استان گلستان کمک شود.

وی با اشاره به مشکل کمبود آب در استان گلستان به خصوص در گرگان گفت: راه حل های بلند مدت و کوتاه مدت در نظر داریم ، راه حل کوتاه مدت بنا شد خرید اب از  کشاورزان و بخش خصوصی باشد و بازسازی و بهسازی چاه های موجود است و راه حل بلند مدت شیرین سازی آب دریا خزر است و خرید تضمینی آن است و سد شصت کلا هم راه حل دیگری است.

انتهای پیام/581/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1118347